#PaylaşmaGünü

Yılda bir gün bağışçılık, gönüllülük ve dayanışmayı kutladığımız bu
anlamlı günde, kadınların daha eşit olduğu bir dünya inşa edebilmek için
sen de bize katıl!

#PaylaşmaGünü

Yılda bir gün bağışçılık, gönüllülük ve dayanışmayı kutladığımız bu anlamlı günde, kadınların daha eşit olduğu bir dünya inşa edebilmek için sen de bize katıl!

#PaylaşmaGünü, hayırseverliği teşvik etmek ve dünya çapında cömertliği kutlamak için bireylerin, toplulukların ve kuruluşların ortak gücünü kullanan küresel bir bağışçılık günüdür. Bugün 90’dan fazla ülkede uygulanan #GivingTuesday’in Türkiye uygulaması olan ve ülke liderliğini Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı’nın (TÜSEV) yürüttüğü #PaylaşmaGünü, artık ülkemizde de kutlanıyor. 2012'deki lansmanından bu yana, uluslararası bir kampanya haline gelen #PaylaşmaGünü 'nde katılımcı ülkeler, Dünyayı daha yaşanılası bir yer haline getirmek için çalışıyorlar. Çünkü artık dünyanın bir yerlerinde bir sorun olduğunda bunun hepimizi etkilediği, çözümü için hep birlikte çalışmamız gerektiği yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Siz de bu özel günde, vaktinizi, varlığınızı, uzmanlığınızı paylaşabilir, bağışlarınızla veya sosyal medya üzerinden çevrenizdekileri harekete geçirerek #PaylaşmaGünü‘nün bir parçası olabilirsiniz.

Biz Buldan Vakfı olarak ilk kez dahil olduğumuz 2021 yılı #PaylaşmaGünü’nde #PaylaştıkçaAzalır kampanyamız ile kadınların yaşadıkları sorunlara çözüm için eğitimin önemini vurguladık!

Çünkü, Kadının toplumda hak ettiği yeri alabilmesi, erkeklerle eşit fırsatların tanınması geleneksel zihniyetin değişmesi ile mümkündür. Tüm Dünyada kadınların önündeki en önemli engelin, her ülkede bu konuda yerleşmiş olumsuz örf ve adetler olduğu ileri sürülmektedir. Kısaca, geleneksel aile yapısının eşitlikçi ilişkilerle yenilenmesi gerekmektedir. Kadınların daha fazla söz sahibi olabilmelerinin yolu ise eğitimden geçmektedir.

Buldan Vakfı olarak 2022 yılı 29 Kasım’ında, 2. kez parçası olduğumuz #PaylaşmaGünü'nü #HayalleriPaylaşıyoruz sloganı ile kutladık!

Çünkü biz kendi ayakları üstünde durmak isteyen genç kızların bu hayallerini gerçekleştirmeleri konusunda onlara destek olmak amacıyla #kızımızokuyacak projesini yürütüyor, hayalleri yaşadıkları hayata sığmayan gençlerin hayal ettiklerine kavuşabilmeleri için onların hayallerini paylaşmaya çalışıyoruz.

Buldan Vakfı olarak 28 Kasım 2023’te 3. kez parçası olduğumuz #Paylaşma Günü'nü #UmuduPaylaşıyoruz sloganı ile kutladık!

Biz, Buldan Vakfı olarak kurulduğumuz günden bu yana “Kızımız Okuyacak” projesi ile genç kızların üniversite eğitimlerini destekleyerek, geleceğe dair umutlarını paylaşıyoruz. Çünkü; Eğitimle güçlenen umutlar, gerçekleşen hayaller demektir.

Sizden her #PaylaşmaGünü 'nde vaktinizi varlığınızı ve uzmanlığınızı paylaşarak bu özel günün bir parçası olmanızı ve bu kültürü ülkemizde yaygınlaştırmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Bunun için sosyal medya üzerinden paylaşımlarımızı paylaşabilir, çevrenizdekilere Dünya nüfusunun yarısını oluşturan kadın ve kız çocuklarının eğitiminin, sürdürülebilir bir gelecek için ne kadar önemli olduğunu anlatarak farkındalık yaratılmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Buldan Vakfı, Kadınların toplumsal yaşamın her alanında yaşadıkları temel sorunların çözümü için eğitimin önemine inanmaktadır. Vakıf bu amaçla, kurulduğu günden beri üniversite öğrencisi genç kızlara #kızımızokuyacak projesi kapsamında eğitim bursu vermek için fon sağlamaktadır.

Siz de #PaylaşmaGünü 'nde bağışlarınızla veya sosyal medya üzerinden yakın çevrenizi harekete geçirerek bu özel günün bir parçası olabilir, Dünya'nın en önemli 17 sorunundan biri olan ve 286 yıl süreceği söylenen Kadın-Erkek eşitliği için farkındalık yaratılmasına katkıda bulunabilirsiniz.

#UMUDUPAYLAŞIYORUZ